Turnieje czerwiec 2014

• autor: adminczarni1, 2014-06-28 10:00

Na przełomie maja i czerwca drużyny młodzieżowe AP Czarni Sosnowiec wzięły udział w turniejach piłkarskich, w rozwinięciu przedstawiamy krótki przegląd:

W dniu 30.05 drużyny z roczników 2003/04 pod wodzą Trenera Roberta Tomczyka oraz 2005 Mariusza Majewskiego udały się na turniej z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Górnik Piaski. Drużyna orlików wsparta chłopcami z grupy złotej zaprezentowała się bardzo przyzwoicie wygrywając jako jedyni z najlepszą drużyną turnieju Górnikiem Piaski A 2-1 (bramki: J.Tokarski, I.Wiśniewski), w następnych meczach (AKS Niwka, Zagłębie Sosnowiec i Górnik Piaski B) nie było już tak dobrze natomiast chłopcy pokazali sporo ambicji i woli walki, przegrywając po wyrównanych meczach. BRAWO!

W tym samym czasie, na boisku obok swoje mecze rozgrywała grupa Srebrna (r.2005), która rywalizowała z drużynami: Zagłębia Sosnowiec, Górnika Piaski i APN Czeladź. Drużyna zaprezentowała się również z niezłej strony wygrywając min. z APN Czeladź 5-0, remisując z Zagłębiem 1-1 oraz przegrywając wysoko z Górnikiem Piaski 0-5. W drugiej kolejce było już lepiej ponieważ drużyna przegrała minimalnie z zdecydowanie najlepszą drużyną turnieju Górnikiem Piaski (1-0) ale także uległa Zagłębiu 1-2 (tracąc bramkę w ostatniej akcji meczu). W tym miejscu należy wspomnieć, że praca na treningach nie idzie na marne, ponieważ mimo błędów w defensywie (co jest normalne na tym etapie szkolenia), chłopcy prezentowali się bardzo solidnie w pojedynkach 1x1 i dryblingach. Warte podkreślenia jest, że nasi chłopcy jako nieliczni skutecznie wykorzystywali zwody w grze co jest ważnym aspektem w naszym programie szkolenia. Poza tym, co jest dla nas równie ważne, praktycznie wszystkie akcje rozpoczynane były od obrony. W przerwie pomiędzy meczami odbył się konkurs prowadzenia piłki na czas po linii łamanej (slalom), gdzie naszą grupę reprezentowali K.Ockoś i J.Bełka oraz konkurs rzutów karnych, który w finale z Zagłębiem wygrał duet N.Chwastek z Sz.Kopeć.

Na koniec obydwie grupy wiekowe otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i puchary.

Tydzień później, drużyna z rocznika 2005 ponownie rozegrała turniej z okazji Dnia Dziecka, tym razem organizatorem była AP BK-SPORT Będzin a turniej odbył się na obiektach RKS Grodziec. Drużyna została podziela na dwa zespoły A, B i rywalizowała ponownie z Górnikiem Piaski (A,B), AP BK-SPORT (A,B) oraz szkołą Podstawową nr 8.

Zespół A wygrał z AP BK Sport (rocznik 2005-2007) 4-1, z SP 8 (r.2004-2005) 2-0 z Górnikiem Piaski B 4-1 oraz zremisował z bardzo silnym Górnikiem Piaski A 2-2.  Zespół B, co prawda zwyciężył tylko w jednym meczu z AP BK SPORT B 4-2, ale swoje pierwsze bramki w przygodzie z piłką zdobyli Karol Mleczek (2), Kamil Redziak oraz Filip Włochowicz. Po raz kolejny chłopcy pokazali siłę w grze 1x1, gdzie byli bezkonkurencyjni, również nie bali się rozgrywania piłki przez bramkarza od obrony. W przerwie między meczami odbył się mini turniej Ojciec i Syn, dzieciaki wzięły udział w konkurencjach technicznych (wraz z Tatusiami) tj. żonglerka oraz slalom. Najlepszy w slalomie okazał się nasz duet rodzinny Krystian i Piotr Mleczek. Na końcu odbył się mini turniej dla Rodziców, gdzie Czarni (Rodzice) rywalizowali z Rodzicami z Górnika Piaski i AP BK-SPORT.

17 czerwca, z kolei chłopcy z roczników 2006/07 z Trenerem Bartoszem Górskim pojechali na turniej do Lędzin. Zaproszonych zostało 12 drużyn tj. Grom Tychy, Gwarek Zabrze, AP Czarni Sosnowiec, KS B Lędziny, MKS Lędziny, Gol Bieruń, GTS Bojszowy, Pogoń Imielin itd. Drużyny rywalizowały w formule mistrzostw świata. Zespołom zostały przyporządkowane nazwy państw i tak na trzech boiskach rywalizacja trwała przez prawie cztery godziny. Dodatkowo specjalnie na tą okazję sprowadzone zostało przenośne boisko mobilne, na którym zawodnicy walczyli o najlepszą trójkę turnieju (3x3). W tej konkurencji najlepsi okazali się zawodnicy z tyskiego Gromu, natomiast w grze 1x1 wyłoniono najlepszego zawodnika całego turnieju, był nim zawodnik KSB Lędziny. Nasi chłopcy w grze 5x5 zaprezentowali się z dobrej strony przegrywając tylko jedno spotkanie a w pozostałych pozostając niepokonani. Realizując w grze założenia szkoleniowe Trenera. Na zakończenie imprezy każdy z zawodników otrzymał oryginalną piłkę nr 4 ufundowaną przez firmę FS Projekt.