Zegar

Aktualności

"słabe" III miejsce na turnieju w Kosztowach

• autor: adminczarni1, 2015-06-29 22:52

W dniu 28.06 zawodnicy rocznika 2005 odbyli ostatni turniej przed zasłużoną przerwą wakacyjną. Zawody odbyły się na kompleksie Unii Kosztowy w Mysłowicach. Pierwotnie zgłosiło się 8 drużyn jednak z różnych powodów do rywalizacji przystąpiły tylko cztery: Unia I Kosztowy, Unia II kosztowy, FC Katowice i AP Czarni Sosnowiec.

c.d w rozwinięciu...

W pierwszym meczu Czarni przegrali- oddając bez żadnej walki- mecz z FC Katowice 1-4. Jedynym pocieszeniem była ładna bramka z woleja Szymona Wiśniewskiego po dośrodkowaniu Natana Chwastka. W drugim meczu przy wielu niewykorzystanych 100% okazjach, Czarni zdołali wydrzeć zwycięstwo 1-0 Unii II Kosztowy po bramce Wiśni, który w sytuacji "sam na sam" minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. W ostatnim meczu... Unia I Kosztowy pokazała kawał dobrej piłki i rozgromiła "Czarnych" aż 9-1. Marnym pocieszeniem jest fakt, iż do przerwy było 2-0 a tuż po wznowieniu drugiej połowy Wiśnia zdobył kontaktowego gola po prostopadłym podaniu Kuby Rączki i "wkręceniu w ziemie" obrońcy oraz bramkarza gospodarzy.

Turniej zakończyliśmy na "fajnym" III miejscu (na 4 drużyny), natomiast gra była dużo poniżej oczekiwań. Nasi Chłopcy grali dziś bardzo stremowani, bojaźliwi, rozkojarzeni oraz zdekoncentrowani. Jeśli dodamy do tego fakt, że podstawowe elementy techniki piłkarskiej tj. przyjęcie, prowadzenie i podanie bardzo szwankowały to mamy obraz słabego występu na turnieju w Mysłowicach.

W przerwie pomiędzy meczami odbyły się 3 konkurencje w strefie umiejętności Piłkarskich. Dużym plusem okazał się występ Wiktora Solińskiego ( 2 miejsce) oraz Jakuba Rączki (1 miejsce) w konkurencji prowadzenia piłki z nawrotami. Chłopcy otrzymali fajne nagrody rzeczowe w postaci piłki i plecaka.

Z kolei wyróżnienie za grę należą się Szymonowi Wiśniewskiemu (3 bramki/ 3 mecze) oraz Wiktorowi Solińskiemu i Jakubowi Rączka, którzy zagrali na swoim poziomie. Debiut na turnieju wyjazdowym w naszych barwach zanotowali Janusz Korbut, Marceli Cerek oraz Dawid Wróbel.

Turniej był bardzo udany i ciekawy (mimo braku pełnej obsady drużyn)... za organizację należą się duże brawa Trenerom z Unii Kosztowy. Dziękujemy za zaproszenie oraz czekamy na rewanż w sierpniu po obozie piłkarskim.

Turniej ten zakończył sezon 2014/15 dla rocznika 2005... i dobrze, że na zasłużone urlopy udajemy się w przeświadczeniu ile ciężkiej pracy czeka nas na treningach, aby w przyszłości osiągnąć sukces.

PS. Na koniec należy nadmienić, że najlepszym zawodnikiem w AP Czarni Sosnowiec w kategorii U-11 został popularny Wiśnia, który otrzymał od Trenera Majewskiego pamiątkowy dyplom oraz książkę o tematyce sportowej.