Czarni w Pucharze Polski I runda

• autor: adminczarni1, 2016-09-06 22:36

RUNDA PUCHARU POLSKI (Podokręg Sosnowiec)

Już jutro o godz. 17:00 Juniorzy Czarnych Sosnowiec z rocznika 1999/2000 przystąpią do rywalizacji w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec. Podopieczni Sławomira Chodora w pierwszej rundzie zmierzą się z A-Klasową Przemszą Okradzionów. Jest to powrót Czarnych Sosnowiec na arenę seniorskiej piłki po prawie czteroletniej nieobecności
....

Relacja współzałożyciela Akademii Czarnych Sosnowiec Mariusza Majewskiego, obecnie Koordynatora d/s szkolenia w Akademii:

„Małymi krokami do celu”

Jest rok 2011… Zarząd KKS Czarni Sosnowiec staje przed jedną z najtrudniejszych decyzji w historii klubu. W obliczu problemów finansowych trzeba w trybie natychmiastowym rozwiązać jedną z sekcji piłkarskich. Wybór pada oczywiście na mniej utytułowanych piłkarzy, występujących przez długie lata w mocnej IV lidze i rywalizującymi z takimi drużynami jak GKS Tychy, GKS Katowice czy Raków Częstochowa. W barwach tej drużyny grali obecni Trenerzy klubu: bracia Mariusz i Grzegorz Majewscy oraz Mariusz Gierczuk, a także znani wszystkim w zagłębiowskiej piłce, świetni zawodnicy m.in.: Rafał Sikora, Piotr Boguszewski, Grzegorz Oberaj czy Janusz Piotrowski.
W kwietniu 2013 roku z inicjatywy trenerów klubu KKS Czarni Sosnowiec Mariusza Majewskiego oraz Bartosza Górskiego powołano Akademię Piłkarską KKS Czarni Sosnowiec, której zadaniem miało być szkolenie dzieci w kategoriach wiekowych U-7 do U-11.  W tym czasie powstał pierwszy w klubie program szkolenia dla dzieci w kategoriach U-6 do U-11 oparty na grach w różnej konfiguracji zawodników (małe gry, gry zadaniowe itd.), rozwijaniu inteligencji w grze, umiejętności podejmowania decyzji i kreatywności zawodników. Na pierwszych treningach w Akademii pojawiło się ok. 30 dzieci podzielonych na 3 kategorie wiekowe: U-7 do U-8, U-9, U-11.
W lipcu 2014 roku Zarząd klubu KKS „Czarni” podjął uchwałę na mocy której w struktury Akademii weszły również drużyny młodzieżowe. Dotyczyło to: Młodzików, Trampkarzy Starszych oraz Juniorów Młodszych (r.1999-00). Z uwagi na obszerniejszy i bardziej skomplikowany zakres szkolenia w tych kategoriach wiekowych postanowiliśmy zaktualizować i zmodyfikować poprzedni program szkolenia opierając się na dostępnej literaturze i własnych doświadczeniach w pracy z dziećmi i młodzieżą. Głównym celem Akademii zawsze było zapewnienie dla zawodników odpowiedniego poziomu szkolenia i rozwoju. Natomiast za cel strategiczny obraliśmy sobie reaktywację sekcji męskiej piłki nożnej. Nasz plan przewidywał utworzenie drużyny seniorów składających się z samych wychowanków klubu i zgłoszenie zespołu do rozgrywek ligowych (B-klasa).
Obecnie w Akademii trenuje ok. 350 zawodników w 12 kategoriach wiekowych. W ciągu 3 lat prestiż Akademii systematycznie wzrasta, poziom szkolenia z roku na rok się podnosi, a nasze drużyny młodzieżowe wygrywają ligi okręgowe i awansują na szczebel województwa.
Dziś, na progu sezonu 2016/17 nasze marzenie z 2014 roku nabiera realnych kształtów. Oto właśnie 7  września w ramach I rundy Pucharu Polski nasza drużyna juniorów starszych rozegra mecz z Przemszą Okradzionów. W tym miejscu wielkie słowa uznania i szacunku należą się chłopcom z rocznika 1999/2000, którzy poprzez przywiązanie do barw klubowych, ciężką pracę, ambicję oraz determinację doprowadzili do sytuacji, że cel Akademii Piłkarskiej Czarni Sosnowiec jakim jest powstanie drużyny seniorskiej jest na wyciągnięcie ręki ale o tej sprawie porozmawiamy za rok w tym samym miejscu i o tej samej porze.  Jesteśmy jednego pewni, że pojawią się głosy: „Co to za sukces! To tylko B-Klasa”, My powiemy: „Dla nas to początek…”

Zatem przed naszymi Juniorami czeka jutro wielkie wydarzenie, które przejdzie do historii klubu, miejmy nadzieję, że sprostają oczekiwaniom i osiągną korzystny rezultat.
Zarząd klubu oraz sztab szkoleniowy ciężką pracą stworzyli ku temu dogodne warunki.
Zapraszamy więc na stadion przy Al. Mireckiego jutro o godz. 17:00!!